O szkółce - Conica

Przejdź do treści

Menu główne:

CONICA Szkółka Drzew i Krzewów Owocowych i Ozdobnych 
to firma o 35-letniej tradycji. Gospodarstwo obejmuje uprawy o powierzchni blisko 8 ha z czego większość stanowi produkcja roślin w kontenerach o wielkości od 0,5 do 30 litrów. Dzięki uprawie w kontenerach rośliny nadają się do nasadzeń przez większą część roku.

Nasza oferta obejmuje blisko 600 różnych gatunków i odmian roślin liściastych i iglastych w tym krzewów owocowych np. borówki amerykańskiej, winorośli, jagody kamczackiej, mini-kiwi, żurawiny. Specjalizujemy się szczególnie w produkcji piennych form krzewów liściastych i niektórych gatunków iglastych np. piennych form trzmieliny, krzewuszki, derenia, irgi, morwy, pigwowca, leszczyny, karagany, ligustru, forsycji, hibiskusa oraz modrzewi, świerków i sosen.

W naszej ofercie znajdą też Państwo duży materiał iglasty z gruntu nadający się do gotowych nasadzeń żywopłotowych, a w okresie świąt Bożego Narodzenia także bogatą ofertę tzw. choinek pochodzących z upraw kontenerowych jak i z gruntu. Polecamy także bogaty wybór pnączy ozdobnych: winobluszcz "Veitchi", bluszcze, powojniki, wiciokrzewy i wiele innych. Zapraszamy również do zapoznania się na miejscu z bogatą ofertą roślin wrzosowatych: różaneczników, azalii, wrzosów. Dla architektów zieleni i firm wykonujących zadrzewienia w miastach proponujemy szeroką ofertę drzew alejowych: lipy, klony, głogi, robinie, brzozy, buki, jarząby, wiązy.

U nas znajdą Państwo rośliny do ogródka o każdej wielkości: od balkonu do boiska.
Materiał szczepiony produkowany jest w większości na podkładkach pochodzących z naszej szkółki. Jesteśmy zrzeszeni w Związku Szkółkarzy Polskich, co przedkłada się na wysoką jakość oferowanych przez nas roślin.

Zapraszamy Państwa do naszej szkółki od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 17.00, w soboty od 7.00 do 13.00.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego